27 czerwca 2019

Upały

W związku z utrzymującym się od kilku dni wysokimi temperaturami , które mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców Gminy Końskowola prosimy o zapoznanie się z poniższym poradnikiem.

Jak przygotować się na upał – poradnik RCB (pobierz dokument w formacie .pdf) >>>

 

Jednocześnie informujemy, że na terenie Gminy Końskowola nie ma wyznaczonych i strzeżonych ogólnodostępnych kąpielisk oraz miejsc zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli. W związku z tym kąpiel w takich miejscach, które nie są rozpoznane, pozbawione nadzoru ratowników wodnych jest niebezpieczna, a dodatkowo kąpiel w miejscach oznaczonych zakazem kąpieli np. stawy w miejscowości Stara Wieś niesie za sobą narażenie się na odpowiedzialność za wykroczenie w postaci grzywny.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów,  aby w okresie upałów, wakacji miały  stały nadzór nad swoimi pociechami,  informowały  i ostrzegały dzieci  o zagrożeniach jakie niesie ze sobą kąpiel w przypadkowych zbiornikach wodnych, oraz reagowały na wszelkie sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie dla osób przebywających nad wodą.

 

Pamiętaj !!! Upał daje się we znaki również zwierzętom, dlatego nie zapominajmy o zapewnieniu im dostępu do wody.