27 czerwca 2018

Polonez i żywa flaga w Końskowoli

Dnia 8 czerwca 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w ciekawym przedsięwzięciu. Było nim międzyszkolne tańczenie poloneza. Miało ono na celu pobicie rekordu Polski co do ilości tańczących par, który wynosił 516. W całym projekcie brało udział kilka szkół z terenu powiatu puławskiego. Nad choreografią i całokształtem projektu w naszej placówce czuwały przede wszystkim Pani dyrektor Beata Antolak oraz panie Izabela Bochniak oraz Jolanta Zawadzka.

Trzy dni przed wielkim finałem rozpoczęły się próby. Odbywały się one w godzinach lekcyjnych. W całej akcji uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej i gimnazjaliści, a nawet kadra nauczycielska oraz panie sekretarki. Pary były oczywiście damsko – męskie, choć czasami zdarzało się, że tańczyły razem dwie kobiety. W naszej placówce zatańczyły 204 pary. Część z tańczących ustawiła się w rządku przed wejściem do budynku gimnazjum, inni na boisku przed szkołą, a pozostali przy wejściu do parku.

Bicie rekordu, tak jak we wszystkich innych szkołach, rozpoczęliśmy o godzinie jedenastej. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Po ukończeniu tańca wszyscy ukłoniliśmy się. Korzystając z ładnej pogody zrealizowaliśmy jeszcze jeden projekt, który był jednym z elementów obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Udaliśmy się na wyznaczone miejsca, gdzie panie nauczycielki rozdały nam białe i czerwone kartki. Na sygnał dany przez panią dyrektor wszyscy unieśliśmy je nad głowy, tworząc ogromną, żywą flagę Polski.

Cały polonez oraz flaga filmowane były z powietrza za pomocą drona. Udało się również zrobić kilka zdjęć. Podsumowując, bardzo podobało mi się całe przedsięwzięcie. Cieszę się również, że w tak piękny sposób uczciliśmy Stulecie Niepodległości, mimo tego iż troszeczkę wybiegliśmy przed termin.

 

Martyna Miąsik ucz. kl. III c
Szkoła Podstawowa w Końskowoli