17 kwietnia 2020

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej pomaga rozwozić paczki żywnościowe

Do pomocy w ramach ministerialnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 na terenie Gminy Końskowola zakwalifikowano zgodnie z wymaganymi kryteriami 430 osób. Pierwsze paczki żywnościowe na terenie gminy Końskowola zostały wydane w styczniu br. gdzie mieszkańcy indywidualnie odbierali paczki żywnościowe z magazynu OPS.

Dziś, w związku z sytuacją w kraju i zagrożeniem zarażeniem koronawirusem nie możemy pozwolić na to, aby mieszkańcy musieli sami do nas docierać. O pomoc poprosiliśmy wojsko. Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. ”Zapora”, 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie zapewnili transport żywności z Lubelskiego Banku Żywności do Gminy Końskowola.

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskowoli przygotowali paczki, które zostały w dniach 23 i 24 marca 2020r. oraz 16 i 17 kwietnia 2020r. dostarczone do miejsca zamieszkania osób zakwalifikowanych do pomocy w ramach programu przez żołnierzy WOT. Bardzo zależało nam na tym, aby żywność trafiła do mieszkańców w tym trudnym okresie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy. W paczkach znajduje się żywność hermetycznie zapakowana z długą datą ważności.

Do osób potrzebujących trafiły między innymi takie produkty jak: buraczki, wiórki, makaron kukurydziany, olej rzepakowy, pasztet wieprzowy herbatniki maślane, cukier biały, makaron jajeczny, mleko UHT, koncentrat pomidorowy, filet z makreli w oleju, gołąbki w sosie pomidorowym, sok jabłkowy – łącznie ponad 14 ton żywności.

– W imieniu mieszkańców składam gorące podziękowania dla żołnierzy 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie oraz pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskowoli za poświęcenie i nieocenioną pomoc w dostarczeniu paczek żywnościowych w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskowoli.

Małgorzata Teper