2 kwietnia 2020

Na nich zawsze można liczyć

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie walki z koronaworusem, wszechobecnym lękiem przed zakażeniem, a co za tym idzie spadkiem ilości oddawanej krwi ochotnicy z OSP w Końskowoli zorganizowali wspólnie z RCK w Lublinie akcję krwiodawstwa. Gmina Końskowola ufundowała koszulki dla uczestników.

Akcję honorowego krwiodawstwa zawsze zasługują na  szczególną pochwałę i uznanie, krew jest bowiem tym darem ,cząstką siebie,  która ratuje życie innym.  Bywają okresy kiedy tej krwi jest zbyt mało, aby zabezpieczyć  bezpieczeństwo medyczne osób jej potrzebującym, czas pandemii COVID 19  jest takim właśnie okresem.

Mimo trudnej sytuacji przed jaką postawił nas  koronawirus, strażacy z OSP w Końskowoli oraz z OSP w Klementowicach i tym razem nie zawiedli. Epidemia wymagała od organizatorów akcji krwiodawstwa dodatkowej mobilizacji i zabezpieczeń, ale to nie przeszkodziło, aby zorganizować jej oddawanie w specjalistycznym ambulansie ustawionym przy końskowolskiej strażnicy OSP. Akcja trwała do godzin wieczornych, wzięło w niej udział 34 ochotników z czego 29 oddało krew w ilości ponad 13 litrów. Kolejna akcja tego typu została już zaplanowana i odbędzie się 21 czerwca.  Dziękujemy darczyńcom za ich bezcenny dar.

 

Zdjęcie z oddawania krwi Zdjęcie z oddawania krwi Zdjęcie z oddawania krwi Zdjęcie z oddawania krwi Zdjęcie z oddawania krwi