Hotspot

 

W związku z udziałem Gminy Końskowola w projekcie ?Wrota Lubelszczyzny-informatyzacja administracji? na budynku Urzędu Gminy został zamontowany  HotSpot-  miejsce, w którym można podłączyć się do bezpłatnego Internetu w technologii bezprzewodowej.

 

HotSpot nosi nazwę ?hotspotwrotalubelszczyzny? i swoim zasięgiem  obejmuje obszar w promieniu 300 m od siedziby Urzędu Gminy.Aby uzyskać dostęp do HotSpot należy dokonać autoryzacji użytkownika wysyłając SMSa o treści TC.LUBELSKIE na numer 70068 (koszt wysłania wiadomości to  0,61PLN z VAT). Otrzymany kod potwierdzający jest hasłem dostępowym do usługi. Jako login do usługi wpisujemy numer telefonu z którego został wysłany SMS z  liczbą 48 z przodu, np. jeśli SMS został wysłany z numeru 699123456 to w polu numer telefonu należy wpisać: 48699123456, zaś w pole kod dostępu otrzymany  SMSem (dużymi literami) kod dostępu.Usługa dostępna w sieciach T-Mobile, Plus GSM, Orange, Play. Usługę SMS obsługuje Dotpay.

Wymaganym przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej warunkiem świadczenia bezpłatnej usługi dostępu do Internetu jest wprowadzenie następujących minimalnych ograniczeń:
1. Wysyłanie i odbieranie danych z maksymalną prędkością połączenia nie więcej niż 256 kbit/s;
2. czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:
a. urządzenia końcowego lub
b. użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.
3. Miesięczny limit transferu danych  nie więcej niż 750 MB dla użytkownika;
4. Przyznanie użytkownikowi lub urządzeniu końcowego indywidualnego kodu dostępu do sieci Internet w celu rozliczania ograniczeń.

 

Hotspot zarządzany jest przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.