PDF Drukuj Email
środa, 22 lipca 2009 17:26

Relacja z I Rajdu Rowerowego Szlakiem Różanym

W ramach tegorocznego Święta Róż odbył się rajd rowerowy w którym wzięło udział 65 uczestników pod przewodnictwem komandora ? wójta Stanisława Gołębiowskiego. Rozpiętość wieku uczestników rajdu była ogromna: najmłodszy miał 4 lata, a najstarszy - 86. W imprezie brali udział nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale również odległych stron takich jak Wrocław. Miłą niespodzianką dla wszystkich biorących udział w rajdzie były płócienne daszki z różą i metalowe znaczki okolicznościowe ufundowane przez Urząd Gminy w Końskowoli.

 

Rajd Rowerowy Szlakiem Różanym wiódł wśród szkółek drzewek owocowych i krzewów ozdobnych, ale przede wszystkim przez wielobarwne plantacje róż. Kwitnące różane pola roztaczały wspaniały zapach i  zachwycały swoją urodą.  Róże wielkokwiatowe, rabatowe, pnące, parkowe, miniaturowe czy pienne ? wszystkie są piękne. Nic dziwnego, wszak róża, nie bez powodu nazywana jest ?królową wśród kwiatów?. Uczestnicy rajdu mogli  zapoznać się z działalnością Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego: odwiedzić ścieżkę dydaktyczną i poletka doświadczalne. Tego dnia była piękna pogoda a uczestnikom dopisywały wyśmienite humory. W ten upalny dzień potrzebne były na trasie rajdu odpoczynki. Jeden z dłuższych postojów  mieliśmy koło pomnika poległych żołnierzy Orlika w Lesie Stockim. Serwowana tam grochówka wybornie wszystkim smakowała.

 

Kolejne Święto Róż dopiero za rok. Dlatego w drodze powrotnej planowaliśmy kolejne tego rodzaju wspólne wyjazdy rowerowe.  Zapewniamy, że turystyka rowerowa jest  świetną formą aktywnego wypoczynku. Przekonaliśmy się, że róże i  rowery ? doskonale do siebie pasują.

Dorota Chyl